Konferencja - Pijany kierowca zagrożeniem na drodze

Pijany kierowca zagrożeniem na drodzeDnia 11 czerwca o godz. 10:00 w ramach Projektu "Razem łatwiej pokonamy trudności" odbyła się konferencja pn. "Pijany kierowca zagrożeniem na drodze". Konferencja ta była zakończeniem akcji "Bezpieczna droga do szkoły", w ramach której zorganizowano konkurs na wykonanie baneru z wymyślonym przez siebie hasłem na temat bezpieczeństwa na drodze. Do konkursu włączyły się dzieci ze szkół w Wicku, Maszewku i w Szczenurzy. Dzięki uprzejmości Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku mogliśmy zorganizować prelekcje w przedszkolach i szkołach na terenie naszej gminy oraz na terenie miasta Łeba. W dniach od 7 do 10 czerwca w nagrodę za pomysłowość i chęć udziału w akcji delegacje uczniów brały udział w patrolach policyjnych w Wicku, w Maszewku i w Szczenurzy.

Podczas konferencji głos zabrali prelegenci w składzie: Małgorzata Wróblewska- teraputa, Magdalena Zielke- policjantka , Marek Baranowski- policjant oraz Daniel Mihuniewicz- ratownik medyczny, którzy wygłosili mowy na temat bezpieczeństwa na drodze, na temat uzależnień i ich konsekwencji oraz na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiono również dwa krótkie filmy pt.: "Użyj wyobraźni" oraz "Ku przestrodze". Zostały także wręczone nagrody (puchar i słodycze) dla szkół za wykonane banery przez Kierownika OPS w Wicku Bożenę Kruszyńską oraz Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicz.

Na koniec policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wręczyli najmłodszym uczestnikom konferencji kamizelki odblaskowe, które mają im służyć w drodze do domu, gdy będzie ciemno i kierowcy będą mieli ograniczoną widoczność.

Po oficjalnej części spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

(c) 2011-2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Licznik odwiedzin: 256 321/44/31/1